Homér :
"Celý život vzpomíná člověk na hostitele, který se k němu zachoval pěkně."

     Tak se dá charakterizovat jednou větou pobyt Boba Frídla v Řecku. Jak on sám říká, Řecko se mu stalo druhým domovem.  Přestěhoval se s celou rodinou do Řecka, odkud pocházela jeho bývalá manželka. Usídlili se blízko Soluně v městě Kilkis. Syn zde odmaturoval, dcera odletěla do Kanady, kde studovala angličtinu a jazykovou školu pro letušky, čehož nyní bohatě využívá. V polovině 90 let pobýval v Řecké oblasti OLYMPSKÉ RIVIĚRY (Pierias), na úpatí bájného Olympu. Původně bylo městečko Leptokárie (český překlad "Lískový oříšek") rybářskou vesnicí s malým počtem obyvatel. Čisté moře a ovzduší, široké písčitokamenité pláže byly důvodem přerodu této vesničky na atraktivní přímořské letovisko. Zde provozoval cestovní agenturu CK Frídl Tour a byl společníkem našich turistů. Bavil je svou hrou na kytaru, harmoniku a zpěvem, doprovázel na zájezdech a staral se o příjemné pobyty krajanů v této pěkné zemi.

     Měl zde také mnoho známých umělců, kteří ho přijeli navštívit. Například Víkendová olympiáda - šedesát českých novinářů, umělců, pracovníků reklamních agentur a hlavně pracovníků rádia Frekvence 1. Opravdu se sportovalo, ač tím mnozí byli překvapeni. Čtyřčlenná družstva pak skákala. plavala, házela míčem na koš, a oštěpem, střílela šipky, jezdila na kole, hledala nádraží a na něm odjezd vlaku do Athén, trhala pomeranče a olivové větévky, zpívala a také pila nápoj bohů - Metaxu.

     Tak, takové byly dovolené v řecké Leptokárii, vzpomínal Bob Frídl. Mnoho umělců jako Sabina Laurinová, Petr Novotný, Halina Pavlovská, Miroslav Donutil, Bolek Polívka, režisérka Irena Pavlásková, paní Alena Vránová, Jiří Krampol, Helena Vondráčková, Tomáš Sláma z Tobogánu, herec Vladimír Brabec, Petr Salava z Amfory, fotbalisté BOBY Brno, basketbalisté IMOS Brno, hokejisté SPARTY Praha a mnoho dalších známých tváří české televizní, filmové a sportovní scény se zde příjemně rekreovalo.

Výměnné odkazy: bistroudraka.cz www.gsbrno.cz www.selepova.cz

Zpět na začátek stránky.